İsim:

Email: *

Mesaj: *

İsim:

Email: *

Mesaj: *

14 Ocak 2015 Çarşamba

Möller's Omega3

Geçtiğimiz haftalarda bana ulaşan güzel bir paket ve içeriği hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.
Öncelikle Farmavita İlaç ve Frutation'a bu sürprizleri için teşekkür ederim: )Balık sevmeyen ve bir yaşından önce iki kez balıktan zehirlenen Melis için bu büyük vitamin eksikliğini nasıl kapatırız diye araştırmaya başlamıştım ve doktorumuzun da önerisiyle Omega3 kullanmaya başlamıştık. Şimdilerde balık yemeye başladı ve artık yan etki yapmıyor, bu bizim için büyük bir mutluluk: ) Biliyorsunuz her ne kadar balık yağı kullanılsa da yerini tutmuyor.

Möller's ile tanıştığımızda ilk tereddütüm her yaş grubunda kullanılıp, kullanılmayacağı oldu. Bu konuda firmanın detaylı yorumu içimi rahatlattı. Möller's 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren her yaşa uygun bir ürün. Sadece dozları iyi bilmek gerekiyor. 4 yaş altına 2.5 ml. 4 yaş üzerine ise 5ml. önerilmekte. Sadece Bakanlık tarafından tüm takviye edici gıdalar için çıkartılan bir kural gereği firmalar bu konuyu açık bir şekilde belirtemiyorlar.

Möller's ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
Avrupa’nın güvenilir ve lider balık yağı markası Möller’s Omega 3, içeriğindeki yüksek Omega 3 yağ asitleriyle bağışıklığın korunmasına yardımcı oluyor. Norveç’te üretilen 160 yıllık balık yağı markası Möller’s Omega 3, karışık meyve tadıyla çocuğunun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek ve hastalıklardan korumak isteyen, ancak balık yağı içirmekte zorlanan ailelere de çözüm oluyor.

Möller’s, havaların soğumasıyla birlikte çocukların bağışıklık sistemini Omega 3 şurubu ile destekleyecek. İçeriğindeki yüksek Omega 3 yağ asitleriyle bağışıklığın korunmasına yardımcı olan Möller’s Omega 3, tatlandırıcı, şeker veya kimyasal aroma içermiyor. Möller’s Omega 3, sevilen “tutti frutti” (karışık meyve) tadıyla da, çocuklarına balık yağı içirmekte zorlanan ebeveynlere büyük kolaylık sağlıyor.

“International Taste & Quality Institute” tarafından ödüllendirilen Möller's Omega 3, lezzetli tadının yanı sıra güçlü içeriği ve yüksek ürün kalitesiyle de ön plana çıkıyor. 250 ml’lik cam şişesiyle tüm eczanelerde satışa sunulan Möller’s Omega 3, bir tatlı kaşığında 1200 mg. Omega 3’ün, 600 mg’ı. DHA ve 400 mg’ı. EPA olan yağ asitlerinin yanı sıra A, D ve E vitaminlerini de içeriyor.

Mevsim geçişlerinde çocuklarda beslenme düzenine daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirten Eczacı Aynur Yardımcı, Omega 3 şurubu kullanımıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Çocuklarda sıklıkla görülen bazı hastalıkların önüne geçmek, bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirmek için ebeveynlerin özellikle bu mevsimde daha seçici davranması gerekiyor. ABD’de Columbia Üniversitesi’nde yapılan araştırma sonuçlarına göre, her gün düzenli olarak A ve D vitamini içerikli omega 3 şurubu tüketen çocuklarda sıklıkla görülen solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıklarda azalma gözlenmiş. Norveç’te ise Norveç Beslenme Kurulu çocuklarda 4. haftadan itibaren temel yağ asitleri ve D vitamini açısından zengin olduğu için günde bir çay kaşığı A ve D vitaminli omega 3 şuruplarının tüketilmesini öneriyor. Besinlerle alınması gerekli olan Omega 3, maalesef ki günümüz şartlarında yeterli miktarda alınamıyor. Bu noktada ailelerin yardımına Omega 3 takviyeleri yetişiyor. Ancak ebeveynlerin dışarıdan Omega 3 takviyesi olarak kullandıkları şuruplarda da dikkat etmeleri gereken önemli hususlar söz konusu. Ürün içeriğindeki balık yağı ve yağ asitlerinin miktarı, ürünün güvenilirliği, kalitesi, saflığı, üretim yeri ve çocuklara içirmekte zorlanılmayacak tada sahip olmasına mutlaka dikkat edilmeli.”BALIK TÜRLERİNİ KORUYOR
Eczacı Peter Möller’s tarafından 1854 yılında Norveç’te geliştirilen Avrupa’nın güvenilir ve lider balık yağı markası Möller’s Omega-3, “moleküler distilasyon” yöntemiyle saflaştırılarak yüksek kalite, saflık ve tazelikte korunuyor. Sürdürülebilir balıkçılık metodu uygulaması ile ‘Deniz Dostu’ (Friend of the Sea) sertifikasına da sahip olan Möller’s, balık türlerinin geleceğini koruyarak, çevreye duyarlılığını gösteriyor.

Daha fazla bilgi için:
Farmavita İlaç
Ecz. Aynur Yardımcı aynur.yardimci@farmavita.com.tr | Tel: 0216 450 01 23| www.mollers.com.tr
Twitter : Twitter.com/mollersomega3       Instagram : Instagram.com/mollersomega3
Facebook : Facebook.com/MollersOmega3Turkiye  Blog: Mollers.com.tr/blog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder