İsim:

Email: *

Mesaj: *

İsim:

Email: *

Mesaj: *

12 Aralık 2012 Çarşamba

Doğum Fotoğraflarımızı Çeken Sihirli Eller

Yazılarımın içeriğinde biraz bahsetmiştim ancak bu sihirli ellerin sahiplerinden ve fotoğraf serüvenimizden ayrıca bahsetmek istedim. 

Doğum fotoğrafları için araştırma yaparken, hatta neredeyse başka bir ekiple anlaşma aşamasına geçecekken, arkadaşım Tuğba aradı ve işyerinde bir arkadaşının doğum fotoğraflarını çektiklerini, çok beğendiklerini söyledi ve muhakkak görüşmelisin diyerek telefonlarını verdi. İyi ki de vermiş..

Ebru ile ilk görüşmemiz gayet samimi geçti, bana paketlerden bahsetti. Sadece doğum paketi düşünürken, hamile ve yenidoğan çekimini de duyunca çok sevindiiiiim. 
Herşey en başından beri o kadar yolunda ve sorunsuz gitti ki.. Doğuma bir-iki hafta kala Melis'in odasında Ebru ile çok eğlenceli bir çekim geçirdik. Öncesinde elbiselerimi, makyaj malzemelerimi, taçlarımı ayarlamıştım:) E hep aynı kıyafetle çekinilmez değil mi yaniii, kıyafete uygun olmalı makyaj ve takılar da:) Ebru odayı ayarlarken biz arada kıyafetlerimizi değiştiriyorduk:) Yaz olması, bana daha da sıcak basması dolayısıyle biraz yorucu oldu ama kesinlikle değdi !!! 

Doğum çekiminde ise, doğum şekli belli olmadığından önceden sözleşmiştik, hastaneye giderken arayacaktık, epidural sezaryen olunca planlı ilerledik tabi ve Ebru tam zamanında hastanedeydi.. Doğuma gitmeden odadaki kareleri, bizleri, eş-dost-anne-baba-kardeş derken herşeyi fotoladı. Doğuma gittiğimde sürekli Ebru ve Murat'ı soruyordum:) Doğumda da unutulmaz ve şahane resimleri yakaladı. Aslında aynı gün bitmesi gereken çekimin bir kısmı ertesi güne kaldı, ertesi gün daha bakımlı ve hazır olarak yine süper fotoğraflar çekildiikkk..


Sıra newborn çekimindeydi ve bebeğin ilk 10 gününde çekim yapmaları gerekiyordu. Bir hafta içinde Ebru'nun kendi gibi işinde profesyonel, canayakın ve sabırlı kardeşi Esraylaydık. Beş saat süren bir çekim oldu, çünkü Melis'in uyku pozisyonunda olması gerekiyordu ki, yanlarında getirdikleri sayısız ve birbirinden güzel aksesuarları rahat rahat giydirip, takabilelim..Ancak Melis uyanıyor, acıkıyordu, tekrar uykuya dalması için bekledik ve bu birkaç kez tekrarlandı, artık ben isterseniz bitirelim, eleyelim bu çekimi dedim fakat bekleyeceklerini, bu durumlara alışık olduklarını, sakin olmamı söyleyerek içimi rahatlattılar:) Ve çekimlerimiz sorunsuz sonuçlandı. 


Sıra albüm, sunum ve tüm resimlerin dvd olarak bize ulaşmasındaydı. Fotoğrafları seçmek o kadar zordu ki, hem hepsi birbirinden özel ve güzeldi, hem de bize söyledikleri fotoğraf sayısının çok çok üstünde fotoğraf olmuştu. Sonuç olarak seçmek zorundaydık, zor da olsa eledik. Albümümüz en kısa sürede bize ulaştı.


Emeklerine ve ellerine sağlık diyorum tekrar ve sonsuz güleryüz, anlayış ve sabırlarına teşekkür ediyoruz.


Özel günlerinizde kesinlikle http://www.mavistfoto.com 

Fotoğraflarımızı Ağustos ayına ait ilk başlıklarda görebilirsiniz ;)4 yorum:

 1. en az annesi kadar güzel kızımız melisin süpeerr kareleri:) ellerinize sağlık darısı başıma :D

  YanıtlaSil
 2. kuzum bayıldım melisssss ünlü olmuş cicim :)ben de istiyommmmm :)ebru ve esraya söle :)

  YanıtlaSil
 3. cok güzel cok begendim :) Sevgiler artik takipteyim :)

  YanıtlaSil
 4. Murvetcim bizi bir yazıyla aylar öncesine götürdün. Çok teşekkür ederiz içten samimiyetiniz, dostluğunuz ve bu güzel yorumların için :)
  Sevgiler
  Ebru&Esra

  YanıtlaSil